Έναρξη Σχολικής Χρονιάς 2022-2023 – Τέλεση Αγιασμού

Την Τετάρτη, 7 Σεπτεμβρίου 2022 πραγματοποιήθηκε η έναρξη των μαθημάτων της φετινής σχολικής χρονιάς. Σε πρωινή συγκέντρωση τελέσθηκε Αγιασμός από τον Εφημέριο Οικονόμο Γεώργιο Ευστρατίου εκ του γειτονικού Ιερού Ναού Αγίων Ομολογητών. Ο Διευθυντής κ. Μάριος Ιωάννου καλωσόρισε τους μαθητές και τις μαθήτριες και στη συνέχεια η Β.Δ.Α΄ κ. Αθηνά Κωνσταντινίδου Γιαντικάρ και η Β.Δ. κ. Σωτηρούλα Κώστα ανέγνωσαν τα μηνύματα του Έντιμου Υπουργού Παιδείας, Αθλητισμού και Νεολαίας κ. Πρόδρομου Προδρόμου και του Μακαριοτάτου Αρχιεπισκόπου κ.κ. Χρυσοστόμου Β'΄, αντιστοίχως. Ακολούθησε ο διαχωρισμός των μαθητών και μαθητριών σε τμήματα. Οι Υπεύθυνοι/Υπεύθυνες Καθηγητές/Καθηγήτριες οδήγησαν τα παιδιά στα τμήματά τους και η υπόλοιπη ημέρα αξιοποιήθηκε για γνωριμία, ενημέρωση για τους κανονισμούς του Σχολείου και διανομή βιβλίων. Οι μαθητές και οι μαθήτριες της Α΄ τάξης ξεναγήθηκαν στους χώρους του Σχολείου.