ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΕΣ ΕΜΦΑΝΙΣΕΙΣ ΤΗΣ ΧΟΡΩΔΙΑΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

To Σάββατο, 17 Δεκεμβρίου 2022 η Χορωδία του Σχολείου μας συμμετείχε στις Χριστουγεννιάτικες Εκδηλώσεις του Δήμου Λευκωσίας, που πραγματοποιήθηκαν στην Πλατεία Ελευθερίας. Η Χορωδία παρουσίασε Χριστουγεννιάτια τραγούδια σε διδασκαλία της καθηγήτριας της Μουσικής κ. Μαρίας Λουκαΐδου, αφήνοντας άριστες εντυπώσεις σε γονείς και άλλους παρευρισκομένους. Τη Χορωδία διηύθυνε ο Διευθυντής του Σχολείου, κ. Μάριος Ιωάννου.

Τη Δευτέρα, 19 Δεκεμβρίου 2022, η Χορωδία του Σχολείου μας ήταν ανάμεσα στα τρία Σχολεία, τα οποία, μετά από τιμητική πρόσκληση του Γραφείου Επιθεώρησης Μουσικής του Υ.Π.Α.Ν., τραγούδησε Χριστουγεννιάτικα τραγούδια στον Έντιμο Υπουργό Παιδείας, Αθλητισμού και Νεολαίας κ. Πρόδρομο Προδρόμου και σε άλλους αξιωματούχους του Υπουργείου.