ΕΝΔΟΣΧΟΛΙΚΟΣ ΕΟΡΤΑΣΜΟΣ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ

Την Παρασκευή, 23 Δεκεμβρίου 2022, τελευταία ημέρα πριν τις διακοπές των Χριστουγέννων, μαθητές/μαθήτριες και εκπαιδευτικοί εκκλησιάστηκαν στον Ιερό Ναό Αγίων Ομολογητών. Στη συνέχεια, μετά από δύο περιόδους μαθήματος, το Σχολείο παρακολούθησε εορτασμό, που αποτελείτο από απαγγελίες, προβολές, ύμνους και τραγούδια από τη Χορωδία και Ορχήστρα του Σχολείου υπό τη Διεύθυνση του Διευθυντή, κ. Μάριου Ιωάννου. Τα κείμενα επέλεξε και δίδαξε η Θεολόγος κ. Μαρία Δημητρίου ενώ τη διδασκαλία της Χορωδίας και Ορχήστρας ανέλαβαν οι καθηγήτριες Μουσικής κ. Μαρία Λουκαΐδου και κ. Ιωάννα Αποστόλου. Την ευφάνταστη πινακίδα με τη φάτνη του Χριστού φιλοτέχνησαν μαθήτριες υπό την καθοδήγηση της καθηγήτριας Τέχνης κ. Νικολέττας Ερωτοκρίτου Ζαντή. Ακολούθησε Ώρα Υπευθύνου Τμήματος, στο τέλος της οποίας οι μαθητές και μαθήτριες αντάλλαξαν δώρα και γλυκά. Μετά την αποχώρηση των μαθητών/τριών, ο Καθηγητικός Σύλλογος συγκλήθηκε για ανταλλαγή ευχών και δώρων, μέσα σε πνεύμα χαράς.

Ευχόμαστε σε όλους ευλογημένα Χριστούγεννα με πολλή αγάπη γύρω μας, αλλά και μέσα μας!