ΔΙΑΛΕΞΗ ΑΠΟ ΤΗ ΣΥΓΓΡΑΦΕΑ κ. ΕΛΠΙΔΑ ΓΕΩΡΓΙΟΥ

Την Τρίτη, 21 Φεβρουαρίου 2023, στο πλαίσιο των δράσεων της Επιτροπής Βιβλιοθήκης για την ανάπτυξη της φιλαναγνωσίας και με την ευκαιρία της Ημέρας Ελληνικής Γλώσσας, είχαμε τη χαρά να υποδεχτούμε στο Σχολείο μας τη συγγραφέα κ. Ελπίδα Γεωργίου. Η κ. Γεωργίου παρουσίασε στις μαθήτριες της Λέσχης Φιλαναγνωσίας του Σχολείου μας τα βιβλία της «Ο Χαμένος Παράδεισος» και «Όνειρο Γαλάζιο». Στη συνέχεια, οι μαθήτριες διάβασαν αποσπάσματα από τα βιβλία της και ακολούθησε διαλογική συζήτηση. Τέλος, η συγγραφέας χάρισε στις μαθήτριες τα δύο βιβλία που παρουσίασε με την ευχή να τα διαβάσουν και να ταξιδέψουν στον κόσμο της φαντασίας. Χάρισε, επίσης, βιβλία της για τον εμπλουτισμό της Βιβλιοθήκης του Σχολείου μας.