Διαδρομή Αγάπης

Την Τετάρτη, 15 Μαρτίου 2023 επισκέφθηκαν το Σχολείο μας μέλη του Παγκύπριου Συλλόγου Οργανωμένων Μοτοσικλετιστών, στο πλαίσιο της πενθήμερης πορείας τους με τίτλο «Διαδρομή Αγάπης». Η πορεία αυτή διοργανώνεται κάθε χρόνο εδώ και 23 χρόνια και σκοπό έχει τη στήριξη του Παγκύπριου Συνδέσμου «Ένα Όνειρο, μια Ευχή» για παιδιά με καρκίνο και συναφείς παθήσεις. Οι μοτοσικλετιστές εθελοντικά αφιερώνουν τον χρόνο τους, για να περιέλθουν Δήμους και Σχολεία της Κύπρου, να ευαισθητοποιήσουν την κοινωνία, να συλλέξουν εισφορές, να δώσουν δύναμη και ελπίδα σε συνανθρώπους μας. Ο Διευθυντής του Γυμνασίου Ακροπόλεως κ. Μάριος Ιωάννου και ο Πρόεδρος του Κεντρικού Μαθητικού Συμβουλίου Ιάσων Μαλέκκος παρέδωσαν την εισφορά της μαθητικής και εκπαιδευτικής μας κοινότητας.

Motosiklrtistes