Βιωματικό Εργαστήρι με θέμα «Υγιείς Σχέσεις» από τον Κυπριακό Σύνδεσμο Οικογενειακού Προγραμματισμού

Τη Δευτέρα, 27 και την Τρίτη, 28 Μαρτίου 2023 οι μαθητές και οι μαθήτριες της Γ΄τάξης έλαβαν μέρος σε βιωματικά εργαστήρια, που πραγματοποιήθηκαν ανά τμήμα στις αίθουσες διδασκαλίας τους. Τα σεμινάρια διοργάνωσε ο Κυπριακός Σύνδεσμος Οικογενειακού Προγραμματισμού, ο οποίος υλοποιεί εκπαιδευτικά σεμινάρια, βιωματικά εργαστήρια και διαλέξεις σε διάφορες ομάδες του πληθυσμού, σε συνεργασία με το Υπουργείο Παιδείας, Αθλητισμού και Νεολαίας και το Παιδαγωγικό Ινστιτούτο Κύπρου.
Τα εργαστήρια, που έγιναν στο Σχολείο μας επικεντρώθηκαν στο θέμα των υγιών σχέσεων, καθώς αυτές αποτελούν απαραίτητη προϋπόθεση, για να απολαμβάνουμε τη ζωή μας, ώστε να μη βάζουμε σε κίνδυνο την ευτυχία και την ευημερία όλων μας.