Συμμετοχή της Χορωδίας του Σχολείου σε Καλλλιτεχνικό Πρόγραμμα στο πλαίσιο της Τελετής Έναρξης του Επιστημονικού Συνεδρίου «Πτυχές της Ιστορίας της Ελληνικής Κυπριακής Εκπαίδευσης, 1800-σήμερα»

Μετά από τιμητική πρόσκληση από το Γραφείο της Διεύθυνσης Μέσης Γενικής Εκπαίδευσης και του Κέντρου Επιστημονικών Ερευνών του Υ.Π.Α.Ν., η Χορωδία του Σχολείου μας συμμετείχε σε καλλιτεχνικό πρόγραμμα, στο πλαίσιο της Τελετής Έναρξης του Επιστημονικού Συνεδρίου «Πτυχές της Ιστορίας της Ελληνικής Κυπριακής Εκπαίδευσης, 1800-σήμερα», που διοργάνωσε το Κέντρο Επιστημονικών Ερευνών την Παρασκευή, 5 Μαΐου 2023 στο Πολιτιστικό Ίδρυμα της Τράπεζας Κύπρου.
Στην Τελετή παρευρέθηκαν και απηύθυναν χαιρετισμό η Υπουργός Παιδείας, Αθλητισμού και Νεολαίας Δρ Αθηνά Μιχαηλίδου και ο Διευθυντής Μέσης Γενικής Εκπαίδευσης Δρ Κυπριανός Λούης.
Η Χορωδία του Σχολείου παρουσίασε τρία τραγούδια των Δημήτρη Λάγιου, Διονύση Σαββόπουλου και Μάνου Χατζιδάκι σε διδασκαλία των Καθηγητριών Μουσικής κ. Μαρίας Λουκαΐδου και κ. Ιωάννας Αποστόλου, αφήνοντας τις καλύτερες εντυπώσεις. Τη Χορωδία διηύθυνε ο Διευθυντής του Σχολείου κ. Μάριος Ιωάννου.