Ενημερωτικές Παρουσιάσεις για θέματα πρόληψης λοιμωδών νοσημάτων και ελέγχου της πανδημίας

Το Υπουργείο Υγείας, σε συνεργασία με το Υπουργείο Παιδείας, Πολιτισμού, Αθλητισμού και Νεολαίας (ΥΠΠΑΝ) πραγματοποιούν το τελευταίο διάστημα ενημερωτικές παρουσιάσεις σε μαθητές/μαθήτριες σχολείων Μέσης Εκπαίδευσης με στόχο την ευαισθητοποίηση σε θέματα πρόληψης λοιμωδών νοσημάτων, μέτρων ατομικής προστασίας, εφαρμογής των Υγειονομικών Πρωτοκόλλων και ελέγχου της πανδημίας Covid-19.

Την Παρασκευή, 14 Ιανουαρίου 2022 και την Τρίτη, 25 Ιανουαρίου 2022 πραγματοποιήθηκαν σε όλα τα τμήματα του Σχολείου οι παρουσιάσεις αυτές από εκπαιδευτική ομάδα του Υπουργείου Υγείας. Κατά τη διάρκεια της παρουσίασης δόθηκε χρόνος για συζήτηση και επίλυση αποριών.