69οι Παγκύπριοι αγώνες στίβου Γυμνασίων

Την Πέμπτη 11 Απριλίου διεξήχθησαν στην Λεμεσό οι 69οι Παγκύπριοι αγώνες στίβου Γυμνασίων. Οι μαθητές μας διακρίθηκαν σε διάφορα αγωνίσματα:
Η Ιωάννου Μαρια του τμ. Β4 κατέκτησε την 3η θέση στην σφυροβολία με ρίψη 34μ.
Ο αθλητής μας Φτερακίδης Αναστάσιος του τμήματος Γ6 κατέκτησε την 2η θέση στο μήκος με άλμα 6.10 μ.
Ο αθλητής μας Αθανασίου Γρηγόρης του Γ6 κατέκτησε την 5η θέση στο ακόντιο με επίδοση 35μ.
Ο αθλητής μας Νεοκλέους Νικόλας του Γ6 κατέκτησε την 6η θέση στο άλμα εις ύψος με άλμα 1.60μ. και Ο αθλητής μας Παπαϊακώβου Στέφανος του Γ1 τερμάτησε 4ος στα 600 μ.
Μπράβο σε όλα τα παιδιά που συμμετείχαν και ιδιαίτερα σε όσα διακρίθηκαν! Τίμησαν τους εαυτούς τους, το σχολείο τους και τους γονείς τους!
Θερμές ευχαριστίες εκφράζουμε και στους προπονητές των παιδιών Ελισσαίο Χριστοδούλου και Χριστοφή Χριστάκη!